Problem z wersjami samochodów

Problem z wersjami samochodów

Katalog części Skoda online VIN to nowe rozwiązanie, które bardzo szybko zdobywa sobie popularność. Związane jest to z faktem, iż sklep motoryzacyjny za pomocą numeru VIN jest w stanie dokładnie i bezbłędnie określić, które dokładnie części są przeznaczone do naszego pojazdu, a które nie będą do niego pasować. Takie sytuacje są wbrew pozorom bardzo częste.

Rynek części samochodowych

Chaos na rynku części samochodowych spowodowany jest głównie przez to, że samochody mają masę różnych wersji, a produkowane są w dodatku w różnych fabrykach. Koncerny samochodowe to dzisiaj firmy prawdziwie globalne, które często się łączą i zmieniają swoją strukturę właścicielską. Efektem tego jest to, że nawet w ramach tej samej edycji samochodu mogą pojawiać się trochę inne części, a kierowcy przyzwyczajeni do tego, że jedna wersja samochodu to jedna wersja części, mają poważne problemy w poszukiwaniach odpowiedniej opcji.

Natychmiastowe wyszukiwanie odpowiednich opcji

Części samochodowe po numerze VIN znajdują się po prostu same. Po wpisaniu numeru VIN katalog części do samochodu będzie posortowany w sposób, który zagwarantuje nam możliwość wybierania tylko tych części, które pasują do naszego pojazdu. W dużym sklepie internetowym katalog części Skoda online VIN w zasadzie całkowicie rozwiązuje problem poszukiwania części do naszego samochodu.

W sklepach mniejszych może bo być problem, bo części używane nie zawsze są dobrze opisane. Nie jest to jednak oczywiście wina samego systemu, a sprzedawców, którzy nie zawsze w odpowiedni sposób podchodzą do swoich obowiązków. Tacy sprzedawcy to oczywiście jedynie niewielki margines.